Yhteystiedot

Toimipisteemme sijaitsevat Porvoossa ja Espoossa. Liikumme siellä missä asiakkaammekin, ympäri Suomen.

Ladataan Google Maps -karttanäkymää…

Päätoimipiste

Secto Automotive Oy
Näsintie 27
06100 Porvoo
Puh. 020 792 4300

Laskutustiedot

Secto Automotive Oy

PL 19687
00021 LASKUTUS
tai
OVT: 003721135721
Operaattori: E204503

Y-tunnus: 2113572-1
laskutus@secto.fi

Secto Automotive Group

PL 19679
00021 LASKUTUS
tai
OVT: 003725984448
Operaattori: E204503

Y-tunnus: 2598444-8
laskutus@secto.fi

Espoon toimipiste

Secto Vaihtoautot Oy
Olarinluoma 19
02200 Espoo
Puh. 020 792 4301

Laskutustiedot

Secto Vaihtoautot Oy

PL 19695
00021 LASKUTUS
tai
OVT: 003721807102
Operaattori: E204503

Y-tunnus: 2180710-2
laskutus@secto.fi

Huoltotöiden laskutusluvat: Puh. 020 792 4310

Secto Tiepalvelu

Vahinkotapauksissa tai matkan katketessa muista syistä Secto Tiepalvelu palvelee puhelimessa ympäri vuorokauden. Mikäli tilannetta ei saada korjattua puhelimitse, tieturva-ammattilainen lähetetään paikalle auttamaan.

Secto Tiepalvelu

Secto Tiepalvelu Auttaa matkan jatkumisessa 24 h vuorokaudessa

Puh. 020 792 4311
assistance@falck.fi

Asiakaspalvelu

Autodokumentit kuten maastavientivaltakirjat, verotusarvolaskelmat ja leasingvastuut, rekisteröintimuutokset, käyttäjävaihdot, bensakorttitilaukset ja muu yleinen asiakaspalvelu.

asiakaspalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Heidi Tenhunen

Heidi Tenhunen Asiakaspalvelujohtaja

Puh. 0407288817
heidi.tenhunen@secto.fi

Hanna Sipilä

Hanna Sipilä asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Tanja Hietala

Tanja Hietala asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Jonna Mäkelä

Jonna Mäkelä asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Janne Koivisto

Janne Koivisto Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Nicoletta Björkman

Nicoletta Björkman Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Piia Grönqvist

Piia Grönqvist Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Säde Silervo

Säde Silervo Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Myynti

Tarjouspyynnöt, sopimusmuutokset, autopolitiikan laadinta ja muu kalustokannan konsultointi.

myyntipalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Kalle Kare

Kalle Kare Myyntijohtaja

Puh. 040 900 0196
kalle.kare@secto.fi

Jukka Hyökki

Jukka Hyökki Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0087
jukka.hyokki@secto.fi

Jaakko Latvala

Jaakko Latvala Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0129
jaakko.latvala@secto.fi

Jere Riivari

Jere Riivari Myyntitiimin esimies

Puh. 040 521 1178
jere.riivari@secto.fi

Jukka Huhta

Jukka Huhta Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0232
jukka.huhta@secto.fi

Juha Qvick

Juha Qvick Myyntitiimin esimies, julkiset hankinnat

Puh. 040 417 1986
juha.qvick@secto.fi

Pasi Peho

Pasi Peho Myynti, julkiset hankinnat

Puh. 040 594 1101
pasi.peho@secto.fi

Sari Nousiainen

Sari Nousiainen myynti, sähköiset palvelut

Puh. 050 381 5770
sari.nousiainen@secto.fi

Tapani Kotkavuori

Tapani Kotkavuori Myynti

Puh. 040 663 0019
tapani.kotkavuori@secto.fi

Jari Koivulahti

Jari Koivulahti Myynti

Puh. 040 670 5757
jari.koivulahti@secto.fi

Tuomas Veikkola

Tuomas Veikkola Myynti

Puh. 040 352 6187
tuomas.veikkola@secto.fi

Joni Wirman

Joni Wirman Myynti

Puh. 040 632 5515
joni.wirman@secto.fi

Ari Tuhkanen

Ari Tuhkanen myynti

Puh. 040 5858 438
ari.tuhkanen@secto.fi

Herkko Saarikko

Herkko Saarikko myynti

Puh. 040 572 0101
herkko.saarikko@secto.fi

Pirjo Kautto

Pirjo Kautto myynti

Puh. 044 569 5859
pirjo.kautto@secto.fi

Timo Huhtala

Timo Huhtala myynti

Puh. 044 721 1119
timo.huhtala@secto.fi

Johan Salin

Johan Salin myynti

Puh. 040 729 5311
johan.salin@secto.fi

Mikko Valtavaara

Mikko Valtavaara myynti

Puh. 040 533 8818
mikko.valtavaara@secto.fi

Juhani Koho

Juhani Koho myynti

Puh. 040 166 0496
juhani.koho@secto.fi

Tuomas Pollari

Tuomas Pollari Myynti

Puh. 040 682 8010
tuomas.pollari@secto.fi

Ville Toivonen

Ville Toivonen Myynti

Puh. +358 40 358 3142
ville.toivonen@secto.fi

Miika Tyyskä

Miika Tyyskä Myynti

Puh. 040 822 2171
miika.tyyska@secto.fi

Timo Värri

Timo Värri Myynti

Puh. 044 300 0065
timo.varri@secto.fi

Joel Matilainen

Joel Matilainen Myynti

Puh. 050 349 7502
joel.matilainen@secto.fi

Alue-edustajat

Kalle Sormunen

Kalle Sormunen Aluemyyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0231
kalle.sormunen@secto.fi

Vili Lehto

Vili Lehto myynti, Turku / Länsi-Suomi

Puh. 040 770 1387
vili.lehto@secto.fi

Juha Tsupukka

Juha Tsupukka myynti, Tampere / Länsi-Suomi

Puh. 040 661 4334
juha.tsupukka@secto.fi

Joni Suominen

Joni Suominen myynti, Keski- ja Itä-Suomi

Puh. 040 486 3736
joni.suominen@secto.fi

Ossi Kemppainen

Ossi Kemppainen Myynti, Oulu / Pohjois-Suomi

Puh. 040 185 7129
ossi.kemppainen@secto.fi

Jari Sarkkinen

Jari Sarkkinen Myynti, Joensuu / Itä-Suomi

Puh. +358 50 077 0175
jari.sarkkinen@secto.fi

Konerahoitus

Marko Turunen

Marko Turunen Myyntitiimin esimies, konerahoitus

Puh. 040 023 0373
marko.turunen@secto.fi

Mika Heino

Mika Heino Myynti, konerahoitus

Puh. 0400 275 151
mika.heino@secto.fi

Matti Miettinen

Matti Miettinen myynti, konerahoitus

Puh. 040 520 8771
matti.miettinen@secto.fi

Matti Kauppinen

Matti Kauppinen Myynti, konerahoitus

Puh. 040 7535 850
matti.kauppinen@secto.fi

Tommi Ruonala

Tommi Ruonala Myynti, konerahoitus, Pohjois-Suomi

Puh. 040 144 7803
tommi.ruonala@secto.fi

Huollot ja korjaukset

Määräaikaishuollot, korjaukset, rengasasiat, muut ajoneuvojen tekniset kysymykset.

huolto@secto.fi, puh. 020 792 4310

Miika Hannula

Miika Hannula Jälkimarkkinointipäällikkö

Puh. 020 792 4310
miika.hannula@secto.fi

Joakim Nyman

Joakim Nyman Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4310
joakim.nyman@secto.fi

Kimmo Iivonen

Kimmo Iivonen Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4310
kimmo.iivonen@secto.fi

Realisointi

Ajoneuvojen palautuksiin liittyvät asiat.

realisointi@secto.fi, puh. 020 792 4300

Antti Mäkinen

Antti Mäkinen Realisointipäällikkö

Puh. 020 792 4300
antti.makinen@secto.fi

Jaana Muona

Jaana Muona Realisointi

Puh. 020 792 4300
jaana.muona@secto.fi

Jonne Holman

Jonne Holman Realisointi

Puh. 020 792 4300
jonne.holman@secto.fi

Heli Karlsson

Heli Karlsson realisointi

Puh. 020 792 4300
realisointi@secto.fi

Secto Vaihtoautot

www.sectovaihtoautot.fi, vaihtoautot@secto.fi, puh. 020 792 4301

Kim Illman

Kim Illman Myyntipäällikkö

Puh. 0400 277 721
kim.illman@secto.fi

Patrik Laine

Patrik Laine Myynti

Puh. 040 700 1099
patrik.laine@secto.fi

Esa Tallgren

Esa Tallgren Myynti

Puh. 040 668 4736
esa.tallgren@secto.fi

Samuel Strömberg

Samuel Strömberg Myynti

Puh. 040 487 3798
samuel.stromberg@secto.fi

Kai Myllyniemi

Kai Myllyniemi Myynti

Puh. 050 595 2437
kai.myllyniemi@secto.fi

Edward Funck

Edward Funck Myynninedistäjä

Puh. 040 839 2176
edward.funck@secto.fi

Hallinto ja johto

Atte Haapsaari

Atte Haapsaari Business Controller

Puh. 045 670 4270
atte.haapsaari@secto.fi

Anu Koskelainen

Anu Koskelainen Laskentapäällikkö

Puh. 040 727 8805
anu.koskelainen@secto.fi

Tuomas Mustakallio

Tuomas Mustakallio hankintapäällikkö

Puh. 0500 703363
tuomas.mustakallio@secto.fi

Kaj Pakkanen

Kaj Pakkanen Hinnoittelupäällikkö

Puh. 040 175 6714
kaj.pakkanen@secto.fi

Milla Jokisaari

Milla Jokisaari Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh. 040 577 7850
milla.jokisaari@secto.fi

Niina Hyttinen

Niina Hyttinen HR-päällikkö

Puh. 040 312 2031
niina.hyttinen@secto.fi

Linus Baer

Linus Baer Liiketoimintajohtaja

Puh. 040 900 0096
linus.baer@secto.fi

Miika Lampi

Miika Lampi Operatiivinen johtaja

Puh. 040 186 3825
miika.lampi@secto.fi

Ari Hietamäki

Ari Hietamäki Digitaalisen liiketoiminnan johtaja

Puh. 040 545 5229
ari.hietamaki@secto.fi

Ville Kujansuu

Ville Kujansuu Talousjohtaja

Puh. 040 723 6009
ville.kujansuu@secto.fi

Marcella Forsell Rahoitusjohtaja

Puh. 0400 990 830
marcella.forsell@secto.fi

Ville Alanen

Ville Alanen Toimitusjohtaja

Puh. 050 5333 222
ville.alanen@secto.fi

Ota yhteyttä!

Miten voimme olla avuksi? Kerro meille autotarpeistasi ja olemme sinuun pian yhteydessä.