Yhteystiedot

Toimipisteemme sijaitsevat Porvoossa, Espoossa ja Vantaalla. Liikumme siellä missä asiakkaammekin, ympäri Suomen.

Ladataan Google Maps -karttanäkymää…

Päätoimipiste

Secto Automotive Oy
Näsintie 27
06100 Porvoo
Puh. 020 792 4300

Espoon toimipiste

Secto Vaihtoautot
Kuitinmäentie 27
02240 Espoo
Puh. 020 792 4301

Oulun toimipiste

Hallituskatu 13-17 E 48
90100 Oulu

Vantaan toimipiste

Secto Vaihtoautot
Riihimiehentie 6-8
01720 Vantaa
Puh. 020 792 4301

Laskutustiedot

Huom! Secton laskutusosoitteet ovat muuttuneet 17.3.. OVT-tunnukset pysyvät entisellään. Operaattorin tunnus on 17.3. alkaen BAWCFI22.

Huoltotöiden laskutusluvat: 020 792 4310

Lisää tietoa Secto Groupin laskutustiedoista löydät täältä.

Secto Tiepalvelu

Vahinkotapauksissa tai matkan katketessa muista syistä Secto Tiepalvelu palvelee puhelimessa ympäri vuorokauden. Mikäli tilannetta ei saada korjattua puhelimitse, tieturva-ammattilainen lähetetään paikalle auttamaan.

Voit tilata apua myös sähköisen tiepalvelun kautta:

TILAA TIEPALVELU TÄSTÄ LINKISTÄ

Secto Tiepalvelu

Secto Tiepalvelu Auttaa matkan jatkumisessa 24 h vuorokaudessa

Puh. 020 792 4311
assistance@falck.fi

Asiakaspalvelu

Autodokumentit kuten maastavientivaltakirjat, verotusarvolaskelmat ja leasingvastuut, rekisteröintimuutokset, käyttäjävaihdokset, polttoainekorttitilaukset ja muu yleinen asiakaspalvelu.

Voit lähettää meille luottamuksellista tietoa, kuten tositteita, sopimuksia ja muita suojattavia tiedostoja turvallisesti tämän turvapostiviestin kautta.

asiakaspalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Nicoletta Björkman

Nicoletta Björkman Palvelupäällikkö

Puh. 020 792 4300
nicoletta.bjorkman@secto.fi

Hanna Merisalo

Hanna Merisalo asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Tanja Hietala

Tanja Hietala asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Jonna Mäkelä

Jonna Mäkelä Palvelupäällikkö, suurasiakkaat

Puh. 020 792 4300
jonna.makela@secto.fi

Sirpa Engberg

Sirpa Engberg Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Salla Wirman

Salla Wirman Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Tiina-Maija Nenonen

Tiina-Maija Nenonen Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Emilia Stenberg

Emilia Stenberg Asiakaspalvelu

Puh. 020 7924300
asiakaspalvelu@secto.fi

Elina Junkkila

Elina Junkkila Asiakaspalvelu

Puh. 020 7924300
asiakaspalvelu@secto.fi

Ina Dent

Ina Dent Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Konerahoituksen asiakaspalvelu

Leasingvastuut, maastavientivaltakirjat, kohteen lunastukset, kohteen myynnit, sopimusasiat ja muu yleinen konerahoituksen asiakaspalvelu.

Konerahoituksen asiakaspalvelun yhteystiedot löydät konerahoituksen omilta sivulta.

B2B myynti

Tarjouspyynnöt, sopimusmuutokset ja autopolitiikan laadinta ja muu kalustokannan konsultointi.

myyntipalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Kalle Kare

Kalle Kare Liiketoimintajohtaja, B2B

Puh. 040 900 0196
kalle.kare@secto.fi

Jaakko Latvala

Jaakko Latvala Myynnin kehitys

Puh. 040 900 0129
jaakko.latvala@secto.fi

Jukka Huhta

Jukka Huhta Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0232
jukka.huhta@secto.fi

Tuomas Veikkola

Tuomas Veikkola Myyntitiimin esimies

Puh. 040 352 6187
tuomas.veikkola@secto.fi

Herkko Saarikko

Herkko Saarikko Myyntitiimin esimies

Puh. 040 572 0101
herkko.saarikko@secto.fi

Kalle Sormunen

Kalle Sormunen Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0231
kalle.sormunen@secto.fi

Jukka Hyökki

Jukka Hyökki Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0087
jukka.hyokki@secto.fi

Marko Turunen

Marko Turunen Myynti, Pohjois-Savo ja PK-seutu

Puh. 040 023 0373
marko.turunen@secto.fi

Tapani Kotkavuori

Tapani Kotkavuori Myynti

Puh. 040 663 0019
tapani.kotkavuori@secto.fi

Joni Wirman

Joni Wirman Myynti

Puh. 040 632 5515
joni.wirman@secto.fi

Ari Tuhkanen

Ari Tuhkanen myynti

Puh. 040 5858 438
ari.tuhkanen@secto.fi

Johan Salin

Johan Salin myynti

Puh. 040 729 5311
johan.salin@secto.fi

Mikko Valtavaara

Mikko Valtavaara myynti

Puh. 0405338818
mikko.valtavaara@secto.fi

Juhani Koho

Juhani Koho myynti

Puh. 040 166 0496
juhani.koho@secto.fi

Tuomas Pollari

Tuomas Pollari Myynti

Puh. 040 682 8010
tuomas.pollari@secto.fi

Oskar Holmström

Oskar Holmström Myynti

Puh. 050 466 3520
oskar.holmstrom@secto.fi

Ville Salminen

Ville Salminen Myynti

Puh. 050 460 8550
ville.salminen@secto.fi

Ville-Pekka Vartiainen

Ville-Pekka Vartiainen Myynti

Puh. 044 975 4828
ville.vartiainen@secto.fi

Olli Laitio

Olli Laitio Myynti

Puh. 044 080 7007
olli.laitio@secto.fi

Miiro Aaltonen

Miiro Aaltonen Myynti

Puh. 045 624 0400
miiro.aaltonen@secto.fi

Samuli Dufvelin

Samuli Dufvelin Myynti

Puh. 050 412 9664
samuli.dufvelin@secto.fi

Pasi Minkkinen

Pasi Minkkinen Myynti

Puh. 050 3798781
pasi.minkkinen@secto.fi

Juha Tsupukka

Juha Tsupukka myynti / Tampere, Seinäjoki, Vaasa

Puh. 040 661 4334
juha.tsupukka@secto.fi

Joni Suominen

Joni Suominen myynti / Jyväskylä, Lappeenranta

Puh. 040 486 3736
joni.suominen@secto.fi

Ville Härkönen

Ville Härkönen Myynti / Oulu ja Pohjois-Suomi

Puh. 050 572 7458
ville.harkonen@secto.fi

Vili Lehto

Vili Lehto myynti / Turku, Pori, Rauma

Puh. 040 770 1387
vili.lehto@secto.fi

Edward Funck

Edward Funck Myynti

Puh. 050 563 3813
edward.funck@secto.fi

Sampo Syväniemi

Sampo Syväniemi Myynti

Puh. 050 569 7419
sampo.syvaniemi@secto.fi

Jarno Sormunen

Jarno Sormunen Myynti, Itä-Suomi

Puh. 044 555 0087
jarno.sormunen@secto.fi

Jani Söderlund

Jani Söderlund Myynti, Lounais-Suomi

Puh. 045 7872 3432
jani.soderlund@secto.fi

Ville Lahdensivu

Ville Lahdensivu Myynti, Pirkanmaa

Puh. 050 412 2508
ville.lahdensivu@secto.fi

Pertti Tsupukka

Pertti Tsupukka Myynti, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Puh. 050 471 2101
pertti.tsupukka@secto.fi

Amrit Sapkota

Amrit Sapkota MYYNTI

Puh. 050 433 3487
amrit.sapkota@secto.fi

Leo Dampha

Leo Dampha MYYNTI

Puh. 050 593 3697
leo.dampha@secto.fi

Markku Hänninen

Markku Hänninen MYYNTI

Puh. 040 722 4462
markku.hanninen@secto.fi

Niko Lavonen

Niko Lavonen MYYNTI

Puh. 050 569 1016
niko.lavonen@secto.fi

Yksityisleasing

Tarjouspyynnöt, sopimusmuutokset ja asiakaspalvelu.

yksityisleasing@secto.fi

Stefan Henkola

Stefan Henkola Johtaja, yksityisleasing

Puh. 040 900 0095
Stefan.henkola@secto.fi

Marian Granlund

Marian Granlund Kehityspäällikkö, yksityisleasing

Puh. 050 462 6287
marian.granlund@secto.fi

Christoffer Salomaa

Christoffer Salomaa Avainasiakaspäällikkö, yksityisleasing

Puh. 040 761 6431
christoffer.salomaa@secto.fi

Samu Kotajärvi

Samu Kotajärvi Palvelupäällikkö, yksityisleasing

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Hyötyajoneuvot ja erikoisajoneuvot

Konerahoituksen yhteystiedot löydät konerahoituksen omilta sivulta.

Juha Qvick

Juha Qvick Liiketoimintajohtaja, hyötyajoneuvot ja koneet

Puh. 040 417 1986
juha.qvick@secto.fi

Jari Koivulahti

Jari Koivulahti Myyntitiimin esimies, hyötyajoneuvot

Puh. 040 670 5757
jari.koivulahti@secto.fi

Kristian Skaffari

Kristian Skaffari Myynti, hyötyajoneuvot

Puh. 0505133427
kristian.skaffari@secto.fi

Getter Ojaots

Getter Ojaots MYYNTI, HYÖTYAJONEUVOT

Puh. 050 434 9489
getter.ojaots@secto.fi

Kalle Korpilaakso

Kalle Korpilaakso MYYNTI, HYÖTYAJONEUVOT

Puh. 044 537 7182
kalle.korpilaakso@secto.fi

Kasperi Halonen

Kasperi Halonen MYYNTI, HYÖTYAJONEUVOT

Puh. 040 528 5028
kasperi.halonen@secto.fi

Huollot ja korjaukset

Määräaikaishuollot, korjaukset, rengasasiat, muut ajoneuvojen tekniset kysymykset.

huolto@secto.fi, puh. 020 792 4300

Miika Hannula

Miika Hannula Jälkimarkkinointipäällikkö

Puh. 020 792 4300
miika.hannula@secto.fi

Joakim Nyman

Joakim Nyman Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4300
joakim.nyman@secto.fi

Kimmo Iivonen

Kimmo Iivonen Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4300
kimmo.iivonen@secto.fi

Realisointi

Ajoneuvojen palautuksiin liittyvät asiat.

realisointi@secto.fi, puh. 020 792 4300

Jaana Muona

Jaana Muona Realisointi

Puh. 020 792 4300
jaana.muona@secto.fi

Jonne Holman

Jonne Holman Realisointi

Puh. 020 792 4300
jonne.holman@secto.fi

Heli Karlsson

Heli Karlsson realisointi

Puh. 020 792 4300
heli.karlsson@secto.fi

Secto Vaihtoautot

www.sectovaihtoautot.fi, vaihtoautot@secto.fi, puh. 020 792 4301

Kim Illman

Kim Illman johtaja, kuluttajaliiketoiminta

Puh. 0400 277 721
kim.illman@secto.fi

Roope Kolis

Roope Kolis Myyntipäällikkö, henkilöautot

Puh. +35850301 4290
roope.kolis@secto.fi

Patrik Laine

Patrik Laine Myynti

Puh. 040 700 1099
patrik.laine@secto.fi

Samuel Strömberg

Samuel Strömberg Myynti

Puh. 040 487 3798
samuel.stromberg@secto.fi

Kai Myllyniemi

Kai Myllyniemi Myynti

Puh. 050 595 2437
kai.myllyniemi@secto.fi

Eero Turkulainen

Eero Turkulainen Myynti

Puh. 040 5845848
eero.turkulainen@secto.fi

Anton Alen

Anton Alen Myynti

Puh. +358 50 576 2794
anton.alen@secto.fi

Axel Lund

Axel Lund Myynti

Puh. 044 351 2967
axel.lund@secto.fi

Matti Flinkkilä

Matti Flinkkilä Ostaja

Puh. 044-595 8130
matti.flinkkila@secto.fi

HR

Rekrytointiin ja muuhun henkilöstöhallintoon liittyvät asiat.

hr@secto.fi

Markkinointi ja viestintä

 

Katri Korpikallio

Katri Korpikallio Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh. 050 5841084
katri.korpikallio@secto.fi

Sami Heiskanen

Sami Heiskanen Tapahtumapäällikkö

Puh. 040 7287851
sami.heiskanen@secto.fi

Jarkko Sandholm-Aho

Jarkko Sandholm-Aho Markkinointi- ja viestintäkoordinaattori

Puh. 050 479 4451
jarkko.aho@secto.fi

Hallinto ja johto

Anu Koskelainen

Anu Koskelainen Laskentapäällikkö

Puh. 040 727 8805
anu.koskelainen@secto.fi

Kaj Pakkanen

Kaj Pakkanen Hinnoittelupäällikkö

Puh. 040 175 6714
kaj.pakkanen@secto.fi

Heidi Tenhunen

Heidi Tenhunen Hallintojohtaja

Puh. 0407288817
heidi.tenhunen@secto.fi

Jani Rantanen

Jani Rantanen Digitaalisen liiketoiminnan johtaja

Puh. 040 307 6619
jani.rantanen@secto.fi

Mikko Koivunen

Mikko Koivunen Hankintajohtaja

Puh. 050 0436925
mikko.koivunen@secto.fi

Kati Parkkonen

Kati Parkkonen Talousjohtaja

Puh. 040 505 5632
kati.parkkonen@secto.fi

Linus Baer

Linus Baer Operatiivinen johtaja

Puh. 040 900 0096
linus.baer@secto.fi

Max Hellberg

Max Hellberg Myynti- ja markkinointijohtaja

Puh. 040 9000 068
max.hellberg@secto.fi

Matias Henkola

Matias Henkola Toimitusjohtaja

Puh. 040 900 0091
matias.henkola@secto.fi

Johanna Andersson

Johanna Andersson Johdon koordinaattori

Puh. 040 729 3276
johanna.andersson@secto.fi