Yhteystiedot

Toimipisteemme sijaitsevat Porvoossa, Espoossa ja Vantaalla. Liikumme siellä missä asiakkaammekin, ympäri Suomen.

Ladataan Google Maps -karttanäkymää…

Päätoimipiste

Secto Automotive Oy
Näsintie 27
06100 Porvoo
Puh. 020 792 4300

Espoon toimipiste

Secto Vaihtoautot
Kuitinmäentie 27
02240 Espoo
Puh. 020 792 4301

Oulun toimipiste

Hallituskatu 13-17 E 48
90100 Oulu

Vantaan toimipiste

Secto Vaihtoautot
Riihimiehentie 6-8
01720 Vantaa
Puh. 010 209 7810

Laskutusosoitteet

Secto vastaanottaa ensisijaisesti verkkolaskuja. Ostolaskujen verkkolaskuoperaattori on Basware Oyj. 

Tarkemmat laskutusohjeet löydät täältä

Ohjeen Basware Network palveluun rekisteröitymiseen löydät täältä 

Secto Tiepalvelu

Vahinkotapauksissa tai matkan katketessa muista syistä Secto Tiepalvelu palvelee puhelimessa ympäri vuorokauden. Mikäli tilannetta ei saada korjattua puhelimitse, tieturva-ammattilainen lähetetään paikalle auttamaan.

Voit tilata apua myös sähköisen tiepalvelun kautta:

TILAA TIEPALVELU TÄSTÄ LINKISTÄ

Secto Tiepalvelu

Secto Tiepalvelu Auttaa matkan jatkumisessa 24 h vuorokaudessa

Puh. 020 792 4311
assistance@falck.fi

Asiakaspalvelu

Autodokumentit kuten maastavientivaltakirjat, verotusarvolaskelmat ja leasingvastuut, rekisteröintimuutokset, käyttäjävaihdokset, polttoainekorttitilaukset ja muu yleinen asiakaspalvelu.

Voit lähettää meille luottamuksellista tietoa, kuten tositteita, sopimuksia ja muita suojattavia tiedostoja turvallisesti tämän turvapostiviestin kautta.

asiakaspalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Nicoletta Björkman

Nicoletta Björkman Palvelupäällikkö

Puh. 020 792 4300
nicoletta.bjorkman@secto.fi

Hanna Merisalo

Hanna Merisalo asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Tanja Hietala

Tanja Hietala asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Jonna Mäkelä

Jonna Mäkelä Palvelupäällikkö, suurasiakkaat

Puh. 020 792 4300
jonna.makela@secto.fi

Sirpa Engberg

Sirpa Engberg Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Salla Wirman

Salla Wirman Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Tiina-Maija Nenonen

Tiina-Maija Nenonen Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Emilia Stenberg

Emilia Stenberg Asiakaspalvelu

Puh. 020 7924300
asiakaspalvelu@secto.fi

Elina Junkkila

Elina Junkkila Asiakaspalvelu

Puh. 020 7924300
asiakaspalvelu@secto.fi

Ina Dent

Ina Dent Asiakaspalvelu

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

B2B myynti

Tarjouspyynnöt, sopimusmuutokset ja autopolitiikan laadinta ja muu kalustokannan konsultointi.

myyntipalvelu@secto.fi, puh. 020 792 4300

Kalle Kare

Kalle Kare Liiketoimintajohtaja, B2B

Puh. 040 900 0196
kalle.kare@secto.fi

Jukka Hyökki

Jukka Hyökki Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0087
jukka.hyokki@secto.fi

Ville Salminen

Ville Salminen Myynti

Puh. 050 460 8550
ville.salminen@secto.fi

Joni Suominen

Joni Suominen myynti / Jyväskylä, Lappeenranta

Puh. 040 486 3736
joni.suominen@secto.fi

Ari Tuhkanen

Ari Tuhkanen myynti

Puh. 040 5858 438
ari.tuhkanen@secto.fi

Joni Wirman

Joni Wirman Myynti

Puh. 040 632 5515
joni.wirman@secto.fi

Tuomas Pollari

Tuomas Pollari Myynti

Puh. 040 682 8010
tuomas.pollari@secto.fi

Jukka Huhta

Jukka Huhta Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0232
jukka.huhta@secto.fi

Tapani Kotkavuori

Tapani Kotkavuori Myynti

Puh. 040 663 0019
tapani.kotkavuori@secto.fi

Juha Tsupukka

Juha Tsupukka myynti / Tampere, Seinäjoki, Vaasa

Puh. 040 661 4334
juha.tsupukka@secto.fi

Juhani Koho

Juhani Koho myynti

Puh. 040 166 0496
juhani.koho@secto.fi

Mikko Valtavaara

Mikko Valtavaara myynti

Puh. 0405338818
mikko.valtavaara@secto.fi

Vili Lehto

Vili Lehto myynti / Turku, Pori, Rauma

Puh. 040 770 1387
vili.lehto@secto.fi

Johan Salin

Johan Salin myynti

Puh. 040 729 5311
johan.salin@secto.fi

Jari Koivulahti

Jari Koivulahti Myyntitiimin esimies

Puh. 040 670 5757
jari.koivulahti@secto.fi

Miiro Aaltonen

Miiro Aaltonen Myynti

Puh. 045 624 0400
miiro.aaltonen@secto.fi

Ville-Pekka Vartiainen

Ville-Pekka Vartiainen Myynti

Puh. 044 975 4828
ville.vartiainen@secto.fi

Kristian Skaffari

Kristian Skaffari MYYNTI

Puh. 0505133427
kristian.skaffari@secto.fi

Herkko Saarikko

Herkko Saarikko Myyntitiimin esimies

Puh. 040 572 0101
herkko.saarikko@secto.fi

Samuli Dufvelin

Samuli Dufvelin Myynti

Puh. 050 412 9664
samuli.dufvelin@secto.fi

Leo Dampha

Leo Dampha MYYNTI

Puh. 050 593 3697
leo.dampha@secto.fi

Niko Lavonen

Niko Lavonen MYYNTI

Puh. 050 569 1016
niko.lavonen@secto.fi

Niko Pääkkönen

Niko Pääkkönen MYYNTI

Puh. 050 060 7727
niko.paakkonen@secto.fi

Tuomas Veikkola

Tuomas Veikkola Myyntitiimin esimies

Puh. 040 352 6187
tuomas.veikkola@secto.fi

Olli Laitio

Olli Laitio Myynti

Puh. 044 080 7007
olli.laitio@secto.fi

Matti Kauppinen

Matti Kauppinen MYYNTI

Puh. 040 7535 850
matti.kauppinen@secto.fi

Sampo Syväniemi

Sampo Syväniemi Myynti

Puh. 050 569 7419
sampo.syvaniemi@secto.fi

Edward Funck

Edward Funck Myynti

Puh. 050 563 3813
edward.funck@secto.fi

Markku Hänninen

Markku Hänninen MYYNTI

Puh. 040 722 4462
markku.hanninen@secto.fi

Kalle Sormunen

Kalle Sormunen Myyntitiimin esimies

Puh. 040 900 0231
kalle.sormunen@secto.fi

Ville Härkönen

Ville Härkönen Myynti / Oulu ja Pohjois-Suomi

Puh. 050 572 7458
ville.harkonen@secto.fi

Jarno Sormunen

Jarno Sormunen Myynti, Itä-Suomi

Puh. 044 555 0087
jarno.sormunen@secto.fi

Jani Söderlund

Jani Söderlund Myynti, Lounais-Suomi

Puh. 045 7872 3432
jani.soderlund@secto.fi

Ville Lahdensivu

Ville Lahdensivu Myynti, Pirkanmaa

Puh. 050 412 2508
ville.lahdensivu@secto.fi

Marko Turunen

Marko Turunen Myynti, Pohjois-Savo ja PK-seutu

Puh. 040 023 0373
marko.turunen@secto.fi

Pertti Tsupukka

Pertti Tsupukka Myynti, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Puh. 050 471 2101
pertti.tsupukka@secto.fi

Oskar Holmström

Oskar Holmström Myynti

Puh. 050 466 3520
oskar.holmstrom@secto.fi

Kasperi Halonen

Kasperi Halonen MYYNTI

Puh. 040 528 5028
kasperi.halonen@secto.fi

Getter Soininen

Getter Soininen MYYNTI

Puh. 050 434 9489
getter.soininen@secto.fi

Kalle Korpilaakso

Kalle Korpilaakso MYYNTI

Puh. 044 537 7182
kalle.korpilaakso@secto.fi

Juha Qvick

Juha Qvick Liiketoimintajohtaja

Puh. 040 417 1986
juha.qvick@secto.fi

Pasi Peho

Pasi Peho Myyntitiimin esimies

Puh. 040 594 1101
pasi.peho@secto.fi

Jaakko Latvala

Jaakko Latvala Myynnin kehitys

Puh. 040 900 0129
jaakko.latvala@secto.fi

Marian Granlund

Marian Granlund Kehityspäällikkö, sähköautoliiketoiminta

Puh. 050 462 6287
marian.granlund@secto.fi

Yksityisleasing

Tarjouspyynnöt, sopimusmuutokset ja asiakaspalvelu.

yksityisleasing@secto.fi

Stefan Henkola

Stefan Henkola Johtaja, yksityisleasing

Puh. 040 900 0095
Stefan.henkola@secto.fi

Christoffer Salomaa

Christoffer Salomaa Avainasiakaspäällikkö, yksityisleasing

Puh. 040 761 6431
christoffer.salomaa@secto.fi

Antton Ihalainen

Antton Ihalainen AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ, YKSITYISLEASING

Puh. 044 236 2204
antton.ihalainen@secto.fi

Juuso Lindroos

Juuso Lindroos AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ, YKSITYISLEASING

Puh. 050 4122 640
juuso.lindroos@secto.fi

Samu Kotajärvi

Samu Kotajärvi Palvelupäällikkö, yksityisleasing

Puh. 020 792 4300
asiakaspalvelu@secto.fi

Huollot ja korjaukset

Määräaikaishuollot, korjaukset, rengasasiat, muut ajoneuvojen tekniset kysymykset.

huolto@secto.fi, puh. 020 792 4300

Miika Hannula

Miika Hannula Jälkimarkkinointipäällikkö

Puh. 020 792 4300
miika.hannula@secto.fi

Joakim Nyman

Joakim Nyman Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4300
joakim.nyman@secto.fi

Kimmo Iivonen

Kimmo Iivonen Huollot ja korjaukset

Puh. 020 792 4300
kimmo.iivonen@secto.fi

Realisointi

Ajoneuvojen palautuksiin liittyvät asiat.

realisointi@secto.fi, puh. 020 792 4300

Jaana Muona

Jaana Muona Realisointi

Puh. 020 792 4300
jaana.muona@secto.fi

Jonne Holman

Jonne Holman Realisointi

Puh. 020 792 4300
jonne.holman@secto.fi

Heli Karlsson

Heli Karlsson realisointi

Puh. 020 792 4300
heli.karlsson@secto.fi

Secto Vaihtoautot

www.sectovaihtoautot.fi,

Espoo:

Kuitinmäentie 27, 02240 Espoo

vaihtoautot.espoot@secto.fi, puh. 020 792 4301

 

Vantaa:

Riihimiehentie 6-8, 01720 Vantaa

Patrik Laine

Patrik Laine Myynti, Espoo

Puh. 040 700 1099
patrik.laine@secto.fi

Samuel Strömberg

Samuel Strömberg Myynti, espoo

Puh. 040 487 3798
samuel.stromberg@secto.fi

Kai Myllyniemi

Kai Myllyniemi Myynti, Espoo

Puh. 050 595 2437
kai.myllyniemi@secto.fi

Eero Turkulainen

Eero Turkulainen Myynti, Espoo

Puh. 040 5845848
eero.turkulainen@secto.fi

Anton Alen

Anton Alen Myynti, Espoo

Puh. +358 50 576 2794
anton.alen@secto.fi

Tony Mäkelä

Tony Mäkelä Myynti, Vantaa

Puh. 050 570 0118
tony.makela@secto.fi

Elias Salmi

Elias Salmi Myynti, Vantaa

Puh. 044 293 1917
elias.salmi@secto.fi

Severi Aalto

Severi Aalto Myynti, Vantaa

Puh. 050 437 2692
severi.aalto@secto.fi

Samuli Okkola

Samuli Okkola Myynti, Vantaa

Puh. 045 134 7145
samuli.okkola@secto.fi

Kim Illman

Kim Illman johtaja, kuluttajaliiketoiminta

Puh. 0400 277 721
kim.illman@secto.fi

Roope Kolis

Roope Kolis Myyntipäällikkö, henkilöautot

Puh. +35850301 4290
roope.kolis@secto.fi

Matti Flinkkilä

Matti Flinkkilä Ostaja

Puh. 044-595 8130
matti.flinkkila@secto.fi

HR

Rekrytointiin ja muuhun henkilöstöhallintoon liittyvät asiat.

hr@secto.fi

Avoimen hakemuksen voit jättää alla olevasta linkistä:
Avoin hakemus

Markkinointi ja viestintä

 

Katri Korpikallio

Katri Korpikallio Markkinointi- ja viestintäpäällikkö

Puh. 050 5841084
katri.korpikallio@secto.fi

Sami Heiskanen

Sami Heiskanen Tapahtumapäällikkö

Puh. 040 7287851
sami.heiskanen@secto.fi

Jarkko Sandholm-Aho

Jarkko Sandholm-Aho Markkinointi- ja viestintäkoordinaattori

Puh. 050 479 4451
jarkko.aho@secto.fi

Hallinto ja johto

Anu Koskelainen

Anu Koskelainen Laskentapäällikkö

Puh. 040 727 8805
anu.koskelainen@secto.fi

Kaj Pakkanen

Kaj Pakkanen Hinnoittelupäällikkö

Puh. 040 175 6714
kaj.pakkanen@secto.fi

Heidi Tenhunen

Heidi Tenhunen Hallintojohtaja

Puh. 0407288817
heidi.tenhunen@secto.fi

Jani Rantanen

Jani Rantanen Digitaalisen liiketoiminnan johtaja

Puh. 040 307 6619
jani.rantanen@secto.fi

Mikko Koivunen

Mikko Koivunen Hankintajohtaja

Puh. 050 0436925
mikko.koivunen@secto.fi

Kati Parkkonen

Kati Parkkonen Talousjohtaja

Puh. 040 505 5632
kati.parkkonen@secto.fi

Linus Baer

Linus Baer Operatiivinen johtaja

Puh. 040 900 0096
linus.baer@secto.fi

Max Hellberg

Max Hellberg Myynti- ja markkinointijohtaja

Puh. 040 9000 068
max.hellberg@secto.fi

Matias Henkola

Matias Henkola Toimitusjohtaja

Puh. 040 900 0091
matias.henkola@secto.fi

Johanna Andersson

Johanna Andersson Johdon koordinaattori

Puh. 040 729 3276
johanna.andersson@secto.fi